czwartek, 19 marca 2015

Spotkanie autorskie ze Szczepanem Twardochem


W miniony piątek miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim, którego gwiazdą był sam Szczepan Twardoch, młody pisarz pochodzący ze Śląska, który pierwsze sukcesy ma już za sobą. Szerszemu gronu czytelników znane są przede wszystkim jego książki: "Morfina" oraz najnowszy "Drach". Szczerze się przyznaję, iż jeszcze z żadną z nich się nie zapoznałam, ale zamierzam zrobić to jak najprędzej. Tymczasem do podpisu wydobyłam gdzieś z czeluści swojej biblioteczki zapomniane "Zimne wybrzeża".

Nie szkodzi, że na tym zdjęciu pan Twardoch wygląda tu jak mój były facet - tj."pierwsza wielka miłość"... :P

Szczepan Twardoch pasjonująco opowiadał między innymi o Śląsku i jego pojęciu "śląskości". Co ciekawe, mówił o tych kwestiach nienaganną, czystą polszczyzną, raz tylko dla przykładu używając śląskiej gwary. Dowiedziałam się przy okazji, że Autor mieszka niedaleko ode mnie, bo w Pilchowicach. Na naszym spotkaniu tłumów nie było - może to w wyniku deszczowej aury, a może dlatego, że trzynastego obchodziły imieniny panie Krystyny, które namiętnie chodzą na takie spotkania - tak przynajmniej żartowano w bibliotece. Ostatecznie spotkanie było dość kameralne, co mnie osobiście bardzo odpowiadało.


Jeżeli dowiecie się, że gdzieś w Waszej okolicy będzie organizowane spotkanie z Twardochem, wybierzcie się - warto posłuchać, co ma do powiedzenia.

Zdjęcia zaczerpnięte ze strony biblioteki (moje własne robione komórką nie nadają się do publikacji). Akurat "załapałam się" i widać mnie w kadrze (druga po prawej :P)


A czy Wasze strony odwiedził ostatnio jakiś znany pisarz?

6 komentarzy:

 1. Takie spotkania są zawsze inspirujące. Po cichu zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeee, zazdroszczę. Strasznie bym chciała go spotkać, bo najśmieszniejsze, że autor pochodzi z Pilchowic, które są pomiędzy moim rodzinnym miastem, a miejscem, w którym teraz mieszkam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świat jest mały:-). Na pewno będziesz miała kiedyś okazję go spotkać :).

   Usuń
 3. Super spotkanko, takie sławy ju mnie nie bywają.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam jego pióro. Jejku, jak ja ci zazdroszczę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że u mnie w bibliotece nie ma żadnych spotkań z autorami ;/

  OdpowiedzUsuń

Drogi Gościu, witaj w moim książkowym świecie. Ucieszę się, jeśli zechcesz zostawić po sobie ślad w postaci komentarza. Każda opinia jest dla mnie ważna, również ta negatywna, ale proszę Cię przy tym o kulturę wypowiedzi.

Opisując książki, staram się działać w zgodzie z własnym sumieniem. Publikuję tu moje opinie, a zrozumiałym dla mnie jest, że każdy ma swój gust i to, co podoba się mnie, nie musi Tobie. Zatem zarówno sobie, jak i Tobie życzę wyrozumiałości ;)