niedziela, 29 września 2013

Donald Spoto, Zmierzch i upadek domu Windsorów


Tym razem nie mam weny na pisanie dłuższej opinii czy też recenzji. Postaram się krótko i treściwie polecić Wam lekturę książki Donalda Spoto pt. „Zmierzch i upadek domu Windsorów”. To naprawdę wyjątkowa pozycja, prezentująca losy brytyjskiej rodziny królewskiej. Autor z niezwykłą wnikliwością analizuje rozmaite wydarzenia  z życia władców panujących na Wyspach (i nie tylko), kreśli interesujące portrety głównych bohaterów i ich otoczenia.


Podczas tej lektury dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy dotyczących rodziny królewskiej. Jednak książka ta zawiera ogrom szczegółowych informacji i odniesienia do wielkiej liczby osób, więc wielokrotnie musiałam cofać się kilka lub kilkanaście stron wstecz, żeby wiedzieć, o kim lub o czym mowa. Mimo tego małego mankamentu książkę czytało się naprawdę przyjemnie. To niezwykle wciągające kompendium jest lekturą na kilka dni, ale naprawdę warto się z nim zapoznać.

Polecam wszystkim, którzy lubią królewskie historie ;)

Ocena: 5/6

6 komentarzy:

 1. Brzmi bardzo ciekawie. Jeśli nadarzy się okazja to z przyjemnością sięgnę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesująca propozycja :) Czy istnieje możliwość wyłączenia weryfikacji obrazkowej do komentarzy? Dodaje już 5 raz i nie przyjmuje mi to dziadostwo eh :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam, już wyłączyłam:) Byłam przekonana, że tego nie mam, ale jak widać, nie dość dokładnie czytałam opcje ustawień:/

   Usuń
 3. Chwilowo mam już dość brytyjskiej rodziny królewskiej. Za głośno się ostatnio o nich zrobiło:)

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak, to dla mnie, bo ja lubię królewskie historie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. lubię takie historie, ale trochę obawiam się tego natłoku szczegółowych informacji i osób :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Gościu, witaj w moim książkowym świecie. Ucieszę się, jeśli zechcesz zostawić po sobie ślad w postaci komentarza. Każda opinia jest dla mnie ważna, również ta negatywna, ale proszę Cię przy tym o kulturę wypowiedzi.

Opisując książki, staram się działać w zgodzie z własnym sumieniem. Publikuję tu moje opinie, a zrozumiałym dla mnie jest, że każdy ma swój gust i to, co podoba się mnie, nie musi Tobie. Zatem zarówno sobie, jak i Tobie życzę wyrozumiałości ;)