piątek, 18 lipca 2014

ZNALEZIONE W DAWNEJ PRASIE odc.4

Dziś następny odcinek z serii "ZNALEZIONE W DAWNEJ PRASIE".

ODCINEK 4


Tym razem jest to lutowy (nieco przykurzony) odcinek MAGAZYNU POLSKIEGO z lutego 1969 roku.Skoro za oknem grzeje słoneczko, to może ochłodzicie się nieco czytając artykuł o śniegu?
Dowiecie się z niego między innymi, ile śnieżynek zawiera jeden gram śniegu.W piątkowy wieczór przyda się również nieco humoru:


Kilka anegdotek:


Wielu z nas nieufnie patrzy na towary oznaczone napisem "MADE IN CHINA", natomiast w 1969 roku podobnie patrzono na przedmioty japońskie:A teraz czas na rozruszanie wzroku :-) 


Pewien list i opublikowane w związku z nim sprostowanie (pierwsze akapity najciekawsze:P) ;-)


Zwróćcie szczególną uwagę na słowa: "nawet nasz redaktor naczelny...":


Jeszcze parę ciekawostek:


Jeśli pan Richard Feiger ma rację... to zostało nam niewiele czasu:


Dziękuję za uwagę i życzę Wam udanego weekendu!

4 komentarze:

 1. Gdzie Ty znajdujesz takie rzeczy? Zdradź ten sekret?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, jakiś czas temu robiłyśmy z Teściową porządki wśród starych szpargałów i wśród nich znalazłam kilka/-naście egz. MAGAZYNU POLSKIEGO, a także mnóstwo starych książek (ale o nich zrobię chyba osobny cykl postów) :)

   Usuń
 2. Nie ukrywam, że najbardziej zainteresowały mnie anegdoty o pisarzach, zwłaszcza cztery pierwsze.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Gościu, witaj w moim książkowym świecie. Ucieszę się, jeśli zechcesz zostawić po sobie ślad w postaci komentarza. Każda opinia jest dla mnie ważna, również ta negatywna, ale proszę Cię przy tym o kulturę wypowiedzi.

Opisując książki, staram się działać w zgodzie z własnym sumieniem. Publikuję tu moje opinie, a zrozumiałym dla mnie jest, że każdy ma swój gust i to, co podoba się mnie, nie musi Tobie. Zatem zarówno sobie, jak i Tobie życzę wyrozumiałości ;)