piątek, 2 maja 2014

Kilka słów o kwietniu...

Od jakiegoś czasu odczuwam znaczny spadek formy. Niby czytam, ale jakoś jakby mniej i częściej muszę się dodatkowo mobilizować do czytania. Może to ta wiosna za oknem tak na mnie działa? W ogóle to nie wiem, jak i kiedy minął mi ten miesiąc. Mógłby ten czas nieco zwolnić...


A teraz kilka liczb w tym podsumowaniu:

Przeczytałam w minionym miesiącu 12 książek (ajajaj, z miesiąca na miesiąc spada liczba przeczytanych). 
Gdybym miała kierować się kryterium zachwytu, to pierwsze miejsca wyglądałyby tak:

1. Zbigniew Lew-Starowicz, Pan od seksu (recenzja wkrótce)
2. Lesley Downer, Córka samuraja
4. Cameron Diaz, Sandra Bark, Ja, kobieta 
5. Manula Kalicka, Szczęście za progiem

Łącznie przeczytałam 3594 stron, co daje około 120 stron dziennie.

Jeśli chodzi o wyzwanie "Przeczytam tyle, ile mam wzrostu" to przeczytałam kolejne 25,7 cm. Mój wzrost 173 cm - 43 cm (styczeń) = 130 cm - 40,5 cm (luty) = 89,5 - 31,7 (marzec) = 57,8 - 25,7 (kwiecień) =  do przeczytania pozostało mi jeszcze  32,1 cm. Szacuję, że za miesiąc, dwa uporam się z tym wyzwaniem. Może uda mi się podwoić swój wzrost w ciągu czytelniczego roku? :D

Napisałam 14 postów, z czego 12 to recenzje książek. 


A jak Wam minął kwiecień? :)

10 komentarzy:

 1. Ty przy dwunastu książkach mówisz, że spada - ja z kolei cieszę się, że do dwunastu w kwietniu w ogóle dobiłam :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ;) rozumiem Cię, ale ostatnio mam spore możliwości poświęcania dużej ilości czasu na czytanie, a nie zawsze to wykorzystuję i to mnie wkurza:P Początek roku był lepszy, dlatego napisałam, że spada ;)

   Usuń
 2. 12 przeczytanych książek to świetny wynik, naprawdę! Życzę radości z czytania i motywacji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i... no wiesz, głowa do góry;)

   Usuń
 3. Huh... i Ty to nazywasz złym wynikiem? Spójrz na moje statystyki to się lewą kostką prawej nogi przyżegnasz... ja przeczyatałam 2 książki ! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze jakieś półtora roku temu też zdarzały mi się takie miesiące, więc się nie przejmuj.

   Oj kochana, przeliczasz moje zdolności manualne - lewą kostką prawej... ;) haha, świetny tekst - pozwolę go sobie czasem zacytować ;)

   Usuń
 4. Twoje statystyki są oszałamiające (chciałabym kiedyś móc pochwalić się podobnymi). Mam nadzieję, że jesteś zadowolona z jakości przeczytanych książek.

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie kwiecień nieźle, ale nie tak znakomicie jak u Ciebie, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama martwię się swoim spadkiem formy... Liczę na to, że ma wypadnie lepiej:) Twoje 12 książek uważam za bardzo bardzo dobry wynik:)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Gościu, witaj w moim książkowym świecie. Ucieszę się, jeśli zechcesz zostawić po sobie ślad w postaci komentarza. Każda opinia jest dla mnie ważna, również ta negatywna, ale proszę Cię przy tym o kulturę wypowiedzi.

Opisując książki, staram się działać w zgodzie z własnym sumieniem. Publikuję tu moje opinie, a zrozumiałym dla mnie jest, że każdy ma swój gust i to, co podoba się mnie, nie musi Tobie. Zatem zarówno sobie, jak i Tobie życzę wyrozumiałości ;)